O Firmie

Misja firmy DAMIS:

   

„Wszystkie działania jakie podejmiemy, wykonamy z największą starannością, w taki sposób aby uzyskać jak największe zadowolenie naszych przyszłych klientów.”

     

Wartości jakie oferujemy naszym klientom to:
profesjonalizm, lojalność oraz zaangażowanie.

 

Jesteśmy przekonani, że podstawą, na jakiej powinna opierać się wzajemna współpraca z Naszymi Klientami powinno być:
zaufanie i pewność , że jesteśmy wiarygodnym partnerem w interesach.
Partnerstwo to wartość, na którą kładziemy nacisk nie tylko we współpracy z Klientem, ale przede wszystkim wewnątrz naszego zespołu. Atmosfera pracy w DAMIS opiera się na wzajemnym, szacunku, sympatii oraz otwartym wyrażaniu poglądów.

 

.................trochę historii

     Firma DAMIS została założona w 1989 roku przez rodowitego warszawiaka Bogdana Tomaszewskiego. Obecna siedziba firmy mieści się w Warszawie przy ul. Kłopotowskiego 11 w XIX - to wiecznej kamienicy.

 

     W latach 1989 – 2008 DAMIS sprawował zarząd nad zorganizowanym na terenie nie użytkowanego od wielu lat Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie, handlem wielobranżowym pod nazwą „JARMARK EUROPA”.
Na terenie targowiska działalność gospodarczą prowadziło blisko 5.000 podmiotów gospodarczych , zatrudniających blisko 20.000 pracowników.
„JARMARK EUROPA” był największym targowiskiem w Europie Wschodniej. Wartość eksportu w latach 1995-1997 wynosiła 370 mln USD rocznie. Z uwagi na budowę Stadionu Narodowego na EURO 2012 działalność na tym terenie zakończono w 2008 r.

     W latach od 1990 - 2007 DAMIS był również inicjatorem szeregu przedsięwzięć gospodarczych. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

           - Jako druga firma w Polsce (po Global Refund) uzyskaliśmy oficjalne zezwolenie na prowadzenie zwrotu podatku VAT ( TAX FREE ) dla podróżnych nabywających sklasyfikowane dobra i usługi na terenie Polski.

          - Założyliśmy pierwsze prywatne Laboratorium Badań i Oceny Wyrobów Elektrycznych i Elektronicznych pod nazwą DAMIS Laboratory .

Laboratorium było akredytowane zgodnie z wymogami norm przewodnika ISO 25 oraz posiadało akredytację na znak ‘B' – bezpieczeństwo użytkowania.

- Branża motoryzacyjna stanowiła duży udział w ogólnej działalności firmy.

     W latach 1990-1993 sprzedaliśmy na rynku polskim ponad 10 000 sztuk samochodów Suzuki Maruti, cieszących się ogromną popularnością wśród klientów.

Wielkim przebojem na rynku polskim stał się samochód Tawria, montowany przez firmę, w łódzkiej montowni. Na polski rynek trafiło 6000 sztuk samochodów tej marki.

DAMIS zajmował się również montażem i sprzedażą samochodów osobowych YUGO pochodzących z byłej Jugosławii oraz rumuńskich samochodów terenowych ARO.

Samochody terenowe ARO posiadały montowany przez firmę, polski zespół napędowy ( silnik: Andoria z Andrychowa; skrzynię biegów Eaton – z Tczewa) oraz wiele podzespołów pochodzących z polskich fabryk, stanowiących łącznie ponad 50% wartości samochodu, przez co firma DAMIS wspierała rodzimą produkcję.

      DAMIS , to nie tylko działalność gospodarcza. Podczas kilkunastu lat obecności na rynku polskim, w znaczącym stopniu wspierał działalność sportową.
      Byliśmy współorganizatorem „Czwartków lekkoatletycznych” dla młodzieży nie tylko warszawskiej. W 1996 roku w „czwartkach lekkoatletycznych wzięło udział blisko 15 000 tysięcy dzieci.
      W sekcji szachowej DAMIS – POLONIA startowało wielu utytułowanych zawodników, zdobywając Mistrzowskie tytuły Polski. W barwach DAMISU startował młody w tym czasie szachista Bartłomiej Macieja, dzisiejszy arcymistrz.
     Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Hokejowego DAMIS w Warszawie, byli wysoko klasyfikowani w organizowanych ówcześnie mistrzostwach Polski.
      Największe sukcesy w działalności sportowej odnieśliśmy w Klubie Kick- Boxingu DAMIS w Krynicy- Zdroju.
     W Mistrzostwach Polski w boksie w 2006 roku nasze zawodniczki , w kategoriach: seniorek oraz juniorek zdobyły tytuły Mistrzowskie Polski.

Obecnie firma realizuje przedsięwzięcia gospodarcze w wymienionych poniżej filiach:

DAMIS CENTRUM - ŁÓDŹ
      www.nieruchomosci.damis.pl


DAMIS - CENTRUM WYPOCZYNKU I REHABILITACJI – KRYNICA ZDRÓJ
     www.krynica.damis.pl


DAMIS STADNINA KONI
     www.konie.damis.pl


DAMIS MATERIAŁY DENTYSTYCZNE
      www.protetyka.damis.pl

clock face hour hand minute hand second hand
© DAMIS design: damis.pl 2011